Předsilvestrovské Peklo 2009

Silvestrovské Peklo
Silvestrovské Peklo

Zase se přiblížil konec roku. Tradiční silvestrovskou vyjížďku jsme letos uskutečnili již 29.12. A možná jsme udělali dobře, protože bylo opět krásné počasí, stejně jako minulé roky. Start byl naplánován na 10:00, možná jsme vyjeli s mírným zpožděním. Předešlý den mírně nachumelilo a umrzlo, proto některá místa na silnici byla jako „sklenice“. Teplota byla mírně pod nulou, většinou kolem -2ºC. Při přejíždění poříčských luk se z mraků klubalo slunce a v Náchodě již svítilo naplno.

Do Pekla jsme dorazili celkem v pohodě. Tentokrát jsme tolik cyklistů nepotkali, nebyl Silvestr. Snad nás zaujal jen chlápek co si to šlapal proti nám na nějaké „Ukrajině“ a v ruce obojek se psem. No na té zledovatělé cestě to byl docela odvaz.

V Pekle jsme vypili čaj z termosky a trocha tvrdého z placatky. Pokochali jsme se romanticky zasněženou krajinou a udělali zopár fotek, které si můžete prohlédnout zde. Pak už jsme vyrazili zpět domů, abychom to stihli do 13 hod. Letošní rok končím s 1.300 najetými kilometry.

[ad name=“Ad do článku 468×60″]

————————–
Ujeto: 34 km
Čas jízdy: 1h 59min
Průměr: 17 km/hod.
Počasí: jasno, slunečno, -2ºC.
Mapa trasy: Hronov – Peklo.

Poznámka k oblečení: Protože je to vždy dilema, co si vzít na sebe, proto si to zde poznamenám, abych to do příště nezapomněl. Odtud to nemusíte číst.

Na hlavu: čepice windstopper Scot, helma.

Na tělo: triko dl. rukáv oStyle, mikina Craft, bunda Craft.

Na nohy: běžkařské kalhoty Craft, dvoje ponožky a nášlapy Specialized včetně návleků BBB .

Na ruce: zimní rukavice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..