Silvestrovské Peklo 2008

Trasa: Hronov – Náchod – Peklo a zpět. (34km)

Silvestrovské Peklo
Silvestrovské Peklo

Dnes jsme s kolegou zopakovali silvestrovskou vyjížďku do Pekla, která se nám loni velice líbila. A hned musím říct, že letošní byla taky SUPER! Ale začněme popořádku.

Ráno jsme vyjeli v 10:00 hodin za krásného slunečného počasí. Když jsem ráno vstával bylo hrozivých osm stupňů pod nulou, ale v deset se vyšplhala teplota na přijatelných -3ºC. Po vánočním polehávání a nic nedělání to pro mě byla příjemná vzpruha. Navíc to byla moje poslední jízda před plánovanou operací kolena. Po cestě jsme tradičně potkali početné skupiny cyklistů, kteří si také nenechají tuto tradiční akci na konci roku utéct. Bodejť, tohoto krásného počasí by bylo hřích nevyužít. Fotografie si můžete prohlédnout v fotogalerii.

S jednou zastávkou v Bělovsi u splavu na pořízení foteček, jsem dorazili až do Pekla. Lze přišel vhod čaj z malé termosky i tvrdší nápoj z placatky. Udělali jsme znova pár fotek a vydali se zpátky. To už mě bolelo koleno tak tempo nebylo moc rychlé. Ovšem kupodivu údaje z cyklocomputeru jsou stejné (až na počasí).

Pokud mě to zdraví dovolí, určitě příště pojedeme zase.
Ujeto: 34 km
Čas jízdy: 1h 58min
Průměr: 17,3
Počasí: jasno, slunečno, -6 až -3ºC.
Mapa trasy: Hronov – Peklo.

Poznámka k oblečení: Protože je to vždy dilema, co si vzít na sebe, proto si to zde poznamenám, abych to do příště nezapomněl. Odtud to nemusíte číst.

Na hlavu: čepice windstoper Scot, helma.

Na tělo: triko dl. rukáv oStyle, mikina RVC, bunda RVC.

Na nohy: dlouhé počesané cyklokalhoty Vella, dvoje ponožky a botasky (Head). Naposled mě byla zima na pedály, toto bylo o fous lepší.

Na ruce: zimní rukavice Axon.

Aktualizace: Ještě jsem zapomněl sdělit, že mě partie střetávající se se sedlem, bolí jak sviňa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..