Dinopark Karlów – tip na výlet

Dinopark Karlow
Dinopark Karlow

O víkendu jsem pro rodinu uspořádal tajný výlet do nedalekého (pro nás) Karlówa (Polsko), který se nachází asi 15 km od hranic, hraničního přechodu Náchod-Běloves. O Dinoparku jsem se dozvěděl úplnou náhodou a protože můj syn dinosaury miluje, rozhodl jsem se výlet okamžitě zrealizovat. Hned první volnou sobotu jsem chtěl vyrazit. Ano chtěl, ale museli jsme to posunout na neděli, protože pršelo. V neděli bylo ovšem krásné slunečné počasí, což výletu velmi slušelo.

Dinopark není ze silnice nikde značen, což mě připadlo trochu divné, ale najít ho nebyl až tak velký problém. V případě, že pojedete od Kudowa-Zdroj, v Karlowě je to třetí odbočka vlevo. Tam je sice zákaz vjezdu, ale poblíž je několik placených parkovišť. Tímto zákazem projdete, stejně jako spousta jiných turistů směřujících na Hejšovinu, a asi po 300m vlevo bude vchod do Dinoparku.

Vstupné je levné 4 Zloté (asi 26 Kč), děti polovic. Park je velký asi jako fotbalové hřiště, možná o něco víc, a rozkládá se na úpatí Hejšoviny v Národním parku Stolových hor. Ten pohled mě fascinoval. Dinosauři před vámi a v pozadí skály. Trochu mě to připomínalo Zemanův fantastický film Cesta do pravěku. Některé modely mě nepřipadly realistické, ale nechci soudit, nejsem na dinosaury odborník. Však posuďte sami v mé fotogalerii. Celá výstava čítá asi něco kolem 25 modelů, většinou v životní velikosti. Ovšem nutno říci, že u některých modelů chybí cedule s popisem, a tam kde je, je pouze v polštině.

Dinopark Karlow
Dinopark Karlów

Nicméně celý výlet mohu hodnotit jako pěkný. Děti si to náramně užily a takto jsme strávili velmi hezké dopoledne.

Důležité odkazy:

Moje fotografie z Dinoparku
Oficiální web Dinoparku Karlów

Další fotografie
Dinosauria Blog

9 odpovědí na “Dinopark Karlów – tip na výlet”

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se dá v Dinoparku platit Českýma Korunama, nebo musíme vyměnit na Zlotý? Díky za odpověď. Milan

  2. Dá se prosím v dinoparku platit českými korunami, odpověď prosím zašlete na email. Děkuji Šoltysová

  3. V Dinoparku se dá platit jak zlotými,tak i korunami. Dospělý platí 8 Zl. dítě 4 Zl. a dítě do 4 let je zdarma. Včera jsme tam byli. Doporučuji.

  4. Byli jsme tu a musíme říct, že dinopark na druhé straně hranice, u nás u Ostravy je mnohem lepší. Realistické modely, vláček dinoexpres i 3d kino. Nic z toho v Karlowe není…

  5. Něco strašného snad ani dino park se to jmenovat nemůže. Celý ten dino park máte vzhlédnutý maximálně za půl hodiny.
    Pro naše děti 10 a 6 let něco absolutně nezáživného rozhodně s dino parkem to nemá nic společného škoda peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..