Já a Geocaching

Jak jsem začal

O geocachingu jsem věděl již dlouho. Jedinou překážkou byl GPS přístroj, který jsem neměl. Až v roce 2011 jsem se stal GPS aktivní. S Novým telefonem HTC Desire HD jsem konečně mohl poznat kouzlo geocachingu.

Poznávám kouzlo geocachingu

Na GC.com jsem se zaregistroval 16.5.2011 pod přezdívkou ambroz.cz. Na svůj mobilní telefon jsem si nainstaloval skvělou aplikaci c:geo (bohužel momentálně autor končí s vývojem a kdoví co bude dál). Poté jsem podrobně zkoumal pravidla a veškeré dostupné informace. Především se mně líbily články: Geocaching: hra pro mozek, nohy a vaši GPS a Geocaching: zakládáme novou keš. Prolezl jsem také český Geocaching.cz včetně jeho geowiki.

Profile for ambroz.cz

Moje první cache /Hronov – krizek u hrbitova (Mistrova lavicka)/ byla nalezena 26.5.2011 v 18:30 a měl jsem z toho velkou radost. Byla to tradička. Zajímavé je, že pak jsem pokračoval Earthcachí Prdlavka a jako třetí byla multina Zvonice kostela Vsech svatych. Mimochodem, ta má moc pěkný úkryt. Nakonec jsem ji 12. října 2012 adoptoval. Pro valnou většinu zatím jezdím na kole, to mě baví nejvíc. Ale ani vlakem to není špatné, hlavně když se sejde dobrá parta geopřátel.

CWG Kolekce - ambroz.cz

CWG

Po nalezení prvního CWG jsem zatoužil po svém vlastním. Chtěl jsem mít námět, který by se ke mně nebo Hronovu vázal.  Nakonec jsem zvolil symbol cyklisty na MTB kole. Prvních 50 kusů dorazilo 12.7.2011. Nechal jsem si je vyrobil u GeoGadget.cz včetně logovacího razítka. Moje sbírka CWG.

ambroz.czambroz.cz
ambroz.cz

 

Vlastní keše

Zatím jsem žádnou keš nezaložil. Přesto již v hlavě mám myšlenku toto uskutečnit. Určitě je to lákavá myšlenka. Už jsem založil i vlastní cache. Moje první se nachází v místech bývalého uhelného dolu nad Žďárkami. A rozhodně to není moje poslední.

GeoGet

Na správu keší na PC používám skvělý program GeoGet, který umí vygenerovat různé statistiky. Pro vytváření online statistik lze využít třeba i takové. Nebo je teď velmi populární stránka Project-GC, která generuje nejen osobní statistiky, ale i různé přehledy.

Nově lze generovat v GeoGetu animovanou mapu nálezů.

Mapa nálezů ČR

První vlastní Trackables

Svoje první TBčko jsem vypustil 17.3.2012 v Náchodské knihovně. Byl to malý kompas, který jsem měl od mala z NDR. Byl jsem velmi natěšen a jeho cestu po světě. Ovšem přišlo trochu zklamání, když se nepohyboval tak rychle, jak jsem si představoval. V ČR byl TB-kompas uložen za dva měsíce pouze do čtyř keší. Z té poslední ho vzal nějaký nováček wirr a další dva měsíce se nic nedělo. Až najednou začátkem července byl vložen v Chorvatsku do první keše na ostrove PAG, na vrcholku hory Sveti Vid (349 m.n.m.). Zde ležel až do poloviny října. Odtud ho vyzvedl nějaký dánský kačer a převezl do Dánska, kde byl vložen do osmi keší během dalšího půl roku. Poslední květnový den roku 2013 byl vyzvednut a přesunul se tentokráte do Německa na půli cesty mezi Drážďanami a Berlínem – červenec 2013. Tehdy mě napadl nový cíl pro tento TB. Mohl by navštívit Bad Schandau, lázně, ze kterých tento suvenýr pochází. Červenec a srpen pouze navštěvoval keše po Německu. Nakonec ho někdo grabnul a převezl zpět do ČR do keše věnované Muzeu v Aši. A jeho další cesta? Uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..