Jeden příběh s DigiTV

DigiTV si může dovolit opravdu každý
DigiTV si může dovolit opravdu každý

Jsem předplatitelem DigiTV již od počátku jejich působení v ČR.  Že je to firma problémová, není nutné nějak zvlášť zdůrazňovat. To, že mě namontovali talíř určený pro rumunský trh a že něm nešel vůbec naladit příjem Vám vyprávět nechci.

Abych se nemusel starat o platby, platím je automaticky přes SIPO. I přihodilo se mi, že díky nastavení limitu se mi neprovedla platba za květen. No a protože si výpisy z účtu pilně kontroluji, ihned jsem na tuto nesrovnalost přišel. Volal jsem na infolinku, kde jsem vysvětlil svůj problém, že se mě tento měsíc neprovedla automatická platba a že ji rád provedu ‚ručně‘. Slečna mi ochotně nadiktovala platební indície. Ale hned mě následně šokovala tvrzením, že nemám také zaplaceno za únor. Tak jsem ji vysvětlil, že určitě zaplaceno mám, že to můžu doložit. Tak mě dala email, na který jsem měl naskenované SIPO poslat s informací, že platba proběhla. V tuto chvíli jsem si myslel, že pošlu email a mám problém vyřešen.

Asi po deseti dnech (možná jich bylo i víc) přišla odpověď emailem, že to mám poslat poštou. No to už jsem se trochu naštval, když v době internetu budu někde shánět obálku se známkou. Vždyť já ani nevím, kde je nejbližší poštovní schránka, protože jsem již notnou dobu dopis neposílal.

Přesto jsem dopis odeslal i s průvodním dopisem a žádostí, zda-li by mě mohli informovat, až bude záležitost vyřešena. Po čtrnácti dnech po odeslání dopisu jsem zkusil znovu zavolat infolinku, abych zjistil, zda již nejsem dlužníkem. Odpověď mě byla sklamáním, stále jsem měl dluh za únor a květen! Druhé naštvání.

Tak jsem jim na to nechal celé prázdniny. Nyní v září jsem jim volal znovu. A ejhle, již nejsem dlužníkem! Hurá. Trochu jim to sice trvalo, ale nakonec to dopadlo.

Zarazily mě na tomto případu některé věci. Zaprvé, jak je možné, že při provedené platbě přes SIPO se jim v systému nespáruje platba a jste označen za neplátce? Za druhé, protože Vás označí jako dlužníka, proč během čtvrt roku nepřijde žádná upomínka? (Asi protože jsem byl takto označen neprávem?) Zatřetí, proč s nimi nelze komunikovat elektronicky? Dále proč se vyřízení táhné více jak půl roku?? Nechápu.

Máte také nějakou příhodu s DigiTV? Vyjádřete se v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..