Bungalovy na Senci nikdo neuklízí

Bungalov

Letos jsme byli na dovolené v Senci (Sľnečné jazerá), jižní pláž (25.7.-1.8.2009). Podle internetu jsme si vybrali ubytování v bungalovech. Dle popisu a fotografií nám mělo vyhovovat.

Skvělá poloha bungalovu (č. 16), blízko koupání asi 50-100 m, hned vedle dětské hřiště (které by chtělo trochu opravit), hospoda asi 200 m (pro děti je zde trampolína zdarma).

Nad vchodem při vstupu si nemůžete nevšimnout oprýskaný nátěr, který nevěštil nic dobrého. Po vstupu dovnitř se to potvrdilo. Bungalov byl poměrně prostorný s velkou koupelnou, ale na zemi špína a chuchvalce prachu. Evidentně se tady tak rok neuklízelo! Pro spaní zde byly dvě postele a jeden rozkládací gauč, po jehož rozložení se rozvířily další prachové chuchvalce. Gauč pro spaní hodnotím jako málo pohodlný. Skříň pamatovala ještě socialistickou éru bývalého Československa byla nevelkého rozměru a pro čtyři osoby absolutně nedostatečná, proto jsme museli mít po celou dobu pobytu většinu věcí ve svých kufrech.

Další problém po nečistotě byli pavouci. Byli všude. A dělali všude pavučiny. Musel jsem asi pět obrovských křižáků, velkých jako naše padesátikoruna, zlikvidovat, protože se jich manželka štítí. Zamřížovaná okna proti zlodějům byla pavučin plná, ale mříže byly dosti rezavé, takže s jejich vypáčením by případný narušitel neměl problém. Otevírání oken byl další problém. Některá okna měla poničené kování a neseděla v rámu takže buď nešla otevřít, nebo hrozilo, že nepůjdou zavřít (pokud vydrží pohromadě). Někde šla otevřít jen ventilačka.

jídelní kout

Rozvrzaný stůl mě nepřekvapil a rohová lavice z husákových let mě připomněla kuchyň rodičů mého kamaráda. Po očištění od pavučin se dala používat. Ve druhém rohu stál hasicí přístroj pro případ požáru (no velká škoda při požáru by však nemohla být vyčíslena 🙂 ), přeci jen je to samé dřevo a umakart. Platí zde zákaz vaření. Alespoň zde fungovala elektřina a světla (až na to v ledničce) a mohli jsme si pustit své rádio. To místní po drátě mělo jaksi utržený kabel. Lednička trochu nedoléhala ve dvířkách, ale chladila a to bylo to hlavní.

dráty v koupelně

Vraťme se ještě ke koupelně a WC. Na jejich dveřích někdo zkoušel své boxerské umění a udělal do nich díru, na funkčnost to naštěstí nemělo vliv. Nepochopitelné byly ovšem dráty trčící ze stěny, asi tam mělo něco být. Raději jsme se jich nedotýkali. Absolutní kuriozitou byl toaletní papír, jehož tvrdost se dala přirovnat snad jen na třikrát složeným novinám – to jsem ještě neviděl. Ještě že jsme měli svůj vlastní. Teplá voda ale tekla, jen ve sprše z hlavice cákala na všechny strany. S poličkou na odložení mýdla se jaksi nepočítalo.

sezení za bungalovem

S inzerovaným parkováním přímo u bungalovu je to problematické. U našeho krajního jsme mohli postavit auto na trávník (jedno vpředu , jedno vzadu). U některých bungalovů toto ale nebylo možné (hlavně u těch prostředních). Parkování, které si zaplatíte (musíte), je prý na parkování kdekoliv v areálu, přestože v nabídce inzerují přímo u bungalovu. Venkovní posezení bylo neudržované a u některých bungalovů rozbité. Nevýhodou bylo, že bylo vzadu za bungalovem (opět nevýhoda prostředních, my byli v pohodě).

[ad name=“Ad do článku 468×60″]

Opravdu je velká škoda, že se o to více nestarají. Protože svou polohou jsou bungalovy naprosto ideální. Jen ta čistota a vybavení je naprosto otřesná a to je důvod, proč si toto ubytování příště nevybrat!

Ještě jedna příhoda na závěr. Byli s námi ještě jedni známí, kteří měli svůj vlastní karavan. Proto jsme chtěli bungalov co nejblíže karavanovému kempu (v tomto nám bylo vyhověno).  Měli sebou kolo pro svého syna. Neuběhlo ani 24 hodin od příjezdu a přes noc jim to kolo někdo ukradl. Dle zjištění, se zde i poměrně dost krade!

Kompletní fotogalerie ubytování v bungalovu.

Výhody

  • skvělá poloha, blízko k vodě, dětskému hřišti (týká se především rodin s dětmi), hospodě a vlastně všemu
  • ráno jezdí pojízdný pekař s čerstvým pečivem (Bageta)

Nevýhody

  • špína a prach !!
  • pavouci a pavučiny !!
  • velmi zastaralé vybavení, často není 100% funkční
  • problémové otevírání oken díky jejich nefunkčnosti

Ceny

  • cena za bungalov (3 osoby) … 21,50 €/ den
  • přistýlka …………………………. 7,00 € / den
  • parkování auta ………………… 3,00 € / den
  • poplatek městskému úřadu … 0,66 € / den

Ceny platné pro rok 2009.

Přesto se nám dovolená velmi líbila, pomineme-li výtky k ubytování.

Jedna odpověď na “Bungalovy na Senci nikdo neuklízí”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..