Bukovice přes nepřízeň počasí.

Trasa: Hronov, Lísky, Kozínek, Bezděkov, Radešov, Police, Žďár n.Met.,Bukovice, Police, Hronov.

11.6.2009 – Včera jsem se vydal i přes nepřízeň počasí opět na kole poznat nové cesty, kde jsem ještě nebyl. Cíl byl striktně dán – Bukovice, neboť zde hráli hronovští volejbalisté zápas. Již týden přetrvávají silnější či slabší přeháňky a teplo také moc nebylo, okolo 15 stupňů. Na cestu jsem si vzal do batohu nějaké suché triko na přestrojení a pro jistotu i pláštěnku. Přes boty jsem natáhl návleky proti vodě a mohl jsem vyrazit.

Úvodní část z Hronova až ke „dřevařským“ po mokrém asfaltu nebyla nějak zvláštní. Až kolem řeky Metuje bylo dost bahno a musel jsem jet opatrně, protože to dost klouzalo. Ale mě to i v takovém terénu baví, i když kolo bylo zablácené hned od počátku. Na Kozínku jsem přejel hlavní cestu a pokračoval podél Metuje přes lávky až k silnici na Machov. Cesta od Kozínku byla teké rozmoklá, ale nebylo zde tolik bahna. Následoval krátký přesun po asfaltce pod Vysokou Srbskou, kde jsem zabočil vlevo po trase, kde se jezdí Sudety. Tato část byla nejhorší. Rozmoklá cesta, bahno a především kluzké kameny znepřijemňovaly stoupání k Bezděkovu. V nejobtížnějším místě jsem ztratil rovnováhu. Naštěstí jsem se stačil „vycvaknout“. Na Bezděkově jsem přejel napříč hlavní cestu a pokračoval cyklostezkou č. 4152 do Radešova. Na klesající cestě se střídá šotolina se štěrkem a až v Radešově se najede na asfalt. Z Radešova do Police je poměrně prudký sjezd, při kterém mě kolo zacákalo až v obličeji a kluzká vozovka nedovolovala jet příliš rychle. V Polici jsem vjel přímo do „Polického tobogánu“ – to jsou ty dva nové kruhové objezdy a z nich odbočil stoupáním do Žďáru. Než jsem sjel z kopce do Žďáru mohl jsem asi odbočit vpravo a nepřišel bych tak o nastoupané metry, ale tuto alternativu si nechám na někdy příště. Takže jsem dle plánu sjel dolů a před potokem odbočil vpravo. Podél potoka jsem projížděl mezi pěknými domky mírným stoupáním a najednou se přede mnou objevila zástavba Bukovice a Police. Hned jsem poznal, že jsem dorazil na mě dobře známé místo s volejbalovými kurty. Právě včas, soupeři se začali rozcvičovat.

[ad name=“Ad do článku 468×60″]

Mimochodem hronováci se v zápase moc nevytáhli a prohráli 3:0. Cestu zpět jsem už moc neřešil a jel po silnici z Police na Mýto a kolem dřevařských a Lískami zpět. Začalo se zase smrákat a později začalo opět pršet, ale to jsem byl už doma.

Výpis computeru:
Ujeto: 27 km
Čas jízdy: 1h 26min
Průměr: 18,7 km/h
Nastoupané metry: 240 m

Mapa trasy online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..