Cyklovýlet: Hronov – Náchod – Ostrovy – Peklo – Lipí – Hronov

22. dubna 2006 – Je tu další sobota a tak vyrážíme na kolo. Tentokrát volíme jednoduší trasu, protože musíme být brzo doma. Taky nemáme letos ještě moc naježděno. V plánu byla chatová osada Ostrovy. A tak jsme krátce po poledni vyrazili za pěkného počasí.

Vyrazili jsme z Hronova zadem do Velkého Poříčí a napojili se na cyklostezku do Náchoda. Poprvé jsem vyzkoušeli nově zbudovanou lávku po Horou. Až do Náchoda je pěkná asfaltka, která se na horské kolo moc nehodí. Ale jen co se přijede do Náchoda za budovu Policie a jede se po levém břehu řeky Metuje, tak je cesta hotový tankodrom. Po levém břehu řeku se přes staré Město dojede až do chatové osady Ostrovy. Zde jsme udělali první zastávku.

Ostrovy
Ostrovy

Dali jsme si jedno pivo a přemýšleli, zda nedojedem až do Pekla. Vždyť je to pouhé dva kilometry. Bylo krásně a spousta lidí se vydala ven. Cesta do Pekla je ale tudy obtížně průjezdná a v jednom místě až neprůjezdná (při vyšší hladině řeky). Přesto jsme šli do toho.

Skutečně se v jednom místě (úsek asi 100m) nedá jet. Dokonce se buď musí jít řekou asi 30 m nebo to obejít po příkré stráni. S kolem to není vůbec jednoduché. Nejlepší je si vzít kolo do podpaží jako aktovku a vyšplhat se strání okolo. Někteří to šli řekou, bylo to vidět na jejich mokrých botách, ale tutu variantu bych nedoporučil. Dokonce jsem to bral jako velké spestření výletu. Pepa, který se mnou jel, to už tak nebral. Po tomto obtížném úseku jste hnedle v Pekle.

Bylo krásně a tak tu bylo také spousta lidí a tak jsme neodolali a dali si pivo. Od minulého roku zde přibyla veká dřevěná socha dvou čertů. Řekli jsme si, že kolo podruhé přenášet nebudeme a tak budeme dále pokračovat na Lipí.

Peklo - čerti
Peklo - čerti

Cesta na Lipí je zase pěkně do kopce, ale jde to vyšlapat. Není to tak daleko, asi 2 km, ale člověk se přeci jen zapotí. Vyjede se naproti hospodě. Tady jsme už nezastavovali a spěchali domů. U hospody se zahne doprava a napojí se hned vlevo na hlavní silnici po které se sjede kolem nemocnice zpět do Náchoda. Po stejné cyklostezce jsme se vrátili zpět do Hronova.

Ujeto: 32 km
Čas jízdy: 1h 43min
Průměr: 18,6
Max. rychlost: 49,7 km/hod.
Počasí: jarní, krásně, asi 22 stupňů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..