Cyklovýlet: Hronov – Zlíčko – Machov Lhota – Bělý – Suchý důl – Bezděkov – Hronov

U Lidmanů
U Lidmanů

Konečně letos poprvé na kole. Po dlouhé tuhé zimě jsme se konečně dočkali a mohli vyrazit na kolo. Do terénu jsme ještě nechtěli a volili trasu po odlehlejších cestách. Taky jsme se na začátek nechtěli strhat.

Z Hronova jsme vyrazili ve 12:45 za krásného jarního slunečného počasí. Bylo asi 19 stupňů. Hned ze začátku jsme se zapotili stoupáním z Hronova přes Zlíčko do Vysoké Srbské. Před sjezdem ze Srbečáku jsem upozornil kolegu, aby dal na sebe pozor, aby nedopadl jako při naší poslední projížďce. Dále jsme pokračovali přes Machov do Machovské Lhoty k hostinci U Lidmanů, oblíbenému místu cyklistů a turistů. Dali jsme si jedno studené pivo (bylo opravdu studené) a přemýšleli, kudy pojedeme dál.

Rozhodnutí padlo na směr na Bělý. Je to sice další krpál, ale musíme někde nabrat fyzičku po zimním lenošení. Po vyšlapání tohoto brutálního kopce jsme se mohli kochat okolní krajinou. Krásný pohled byl na vykukující skály na horizontu. Sjeli jsme dolů po staré asfaltce do Bělýho (478 m.n.m.). Původně jsem měl v plánu pokračovat po cyklotrase č.4000 směrem do Police nad Metují, ale Pepa vymyslel, že to vezmeme přes Suchý důl. Ještě jsme se ptali nějakého domorodce, jaká je tam cesta. Povídal, že je to celkem slušná polní cesta a že ten kopec není takový jako po té čtyřtisícovce.

nad Bělým
nad Bělým

Tak jsme vyrazili na Suchý důl po polní cestě. Sice na ní byly kaluže, ale v pohodě se daly objet. Ale jak jsme se vzdalovali z obydlené části se cesta stávala více a více rozmočenou. Pak se nám stala osudová chyby, když jsem pokračovali po modré značce namísto cyklotrasy 4150. Cesta začala být rozbahněná a já začal Pepu proklínat, protože jsem viděl, jak budu muset kolo čistit od bahna. Vrcholem bylo přejetí asi tří potoků, z nichž ten třetí byl dost hluboký. No říkal jsem si, jestli budu muset šlápnout mimo, budu mít vodu více než po kotníky :-(. Naštěstí se tak nestalo. Po cestě jsme potkávali spoustu lidí na procházce, bylo pěkně, ale žádný prdlouš tudy nejel na kole. No a pak to přišlo, vjeli jsme do lesa a cesta se stala nesjízdnou nejen pro svůj sklon, ale taky pro popadané stromy a větvě a místy zde ležel ještě sníh. Naštěstí ten nesjízdný úsek nebyl tak dlouhý.

Bělý
Bělý

Když jsme vylezli z lesa, dalo se zase jet. Vydali jsme se vlevo, abychom se asi po osmi stech metrech znovu napojili na cyklotrasu 4150, ze které jsme sjeli a pokračovali směrem do Police. Odtud jsme opět vyšlapali na Bezděkov, kde se kolega ještě stavil v Pneu-Bazaru Bezděkov. No a pak jsme fičeli z Bezděkova dolů na Mýto a po hlavní silnici (a proti větru) jsme dorazili zpět do Hronova.

Po úspěšném výletě jsme si ještě u Pepy dali jednoho Gambrinuse. Bohužel jsem si zničil moji novou! bundu na kolo, když jsem se na jeho dřevěné sedačce přilepil k nějaké vylezlé smůle. To je ale smůla. Celej zbytek dne jsem měl pak zkaženej, namísto abych se radoval z prvního letošního výletu. No snad se to vypere.

Ujeto: 32 km
Čas jízdy: 2h 06min
Průměr: 15,0
Max. rychlost: 52,8 km/hod.
Počasí: jarní, krásně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..