Cyklovýlet: Maternice, Odolov, Žaltman

Trasa: Hronov – Maternice – Krkavčina – Odolov – Žaltman (rozhledna) – Radvanice – Jívka – Stárkov – Velký Dřevíč – Hronov.  (43 km)

Neúnavný soused mě opět vytáhl na další cyklovýlet. A tak jsme 3.září 2005 vyrazili směrem na Maternici a Odolov. Bohužel to tentokrát pro nás (pro něj!) nedopadlo moc dobře.

Z Hronova jsme vyrazili přes Chlomek, abychom nemuseli jet přes Zbečník po asfaltce. Vyjeli jsme po zelené tur. značce, ale nesměli jsme přejet odbočku vpravo na modrou, jinak bychom se dostali do Červeného Kostelce. Sjeli jsme tedy po modré do Zbečníka kolem volejbalových kurtů. Dále nás cesta vedla mezi domky mimo hlavní cestu, ale jen necelý kilometr. Dále jsme museli pokračovat po hlavní cestě, ale zase jen kousek, než jsme narazili na odbočku do Maternice. Nemůžete ji minout, protože u ní stojí dřevěný poutač se směrovkou.

Maternice - studánka

V Maternici jsem udělal pár fotek a pokračovali jsme v cestě dál na Krkavčinu. Stoupání je dost dlouhé a ke konci – né snad prudké, ale člověk je už vyždímanej. Statečně jsem to celé vyšlapal až nahoru. Pak už to byla pohoda – sjet do Odolova, kde jsme se zastavili v Hospodě u Lotranda, kde již byla spousta cyklistů. Ujetá vzdálenost v tuto chvíli byla 12km. Dali jsme si jedno pivo na osvěžení (v nabídce byl Krakonoš a Budvar) a nasedli k další cestě.

Žaltman - rozhledna

Pokračovali jsme po zelené tur. cestě kolem věznice na Panskou cestu (Bílý kámen), kde byla odbočka na rozhlednu Žaltman (ujeto dalších asi 4,5 km). Posledních pár metrů přímo k rozhledně jsme museli kolo vést. Cesta nebyla sjízdná. Když už jsme jeli kolem, byl by hřích nevylést až nahoru na rozhlednu. Byl odtud krásný výhled, především na Krkonoše (Černá hora, Sněžka), ale i do Polska (Hejšovina, Bor). Ze Žaltmana jsme pokračovali mírným sjezdem na Paseky – Jestřebí boudu, kde nás čekalo další občerstvení. Nabídka stejná jako v případě Lotranda.

Paseky
Paseky

Následoval asi kilometrový sjezd do Radvanic. Zde veškerá pohoda tohoto výletu skončila. Odbočili jsme za haldu a na prosté rovině kolega udělal kotrmelec i s kolem (ještě že měl helmu), ale i přesto si bohužel tříštivě zlomil zápěstí levé ruky. Pravděpodobně najel na nějaký volně ležící kámen a dostatečně při tom nedržel řidítka. Nějací lidé nám zde pomohli alespoň kysličníkem na odřené koleno a mraženým hráškem na chlazení zápěstí. Zavolali jsme pro odvoz, naložili ho i s kolem do Focuse a byl odvežen na rentgen do náchodské nemocnice.

Já jsem pak pokračoval sám přes Jívku, Stárkov a Velký Dřevíč do Honova. Nebýt této nehody, byl by to opravdu pěkný výlet.

Ujeto: 43 km
Čas jízdy: 2h 20
Průměr: 18,2
Max. rychlost: 52,3 km/hod.
Počasí: krásně

Mapa trasy: Odolov - Radvanice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..