Do Dolů přes Karlow a Pstraznou

Trasa: Hronov – Kozínek – Machovská Lhota – Karlów – Pstrazna – Doly – letiště – Hronov.

8.8.2007 – Byla středa a to je den, kdy tradičně vyrážíme na kolech do restaurace v Dolech. Tentokráte jsme vymysleli netradiční trasu přes Polsko. Z Hronova jsme jeli naší osvědčenou cestou kolem „dřevařských závodů“ a Kozínek směr Machov. Pod „Srbečákem“ jsme uhnuli vlevo z asfaltky zpět do terénu po trase Sudet, po které jsme jeli až do začátku Machova, kde jsme se vrátili znovu na asfaltku. Pokračovali jsme po silnici až do Machovské Lhoty a kolem restaurace U Lidmanů jsme pokrařovali až k hraničnímu přechodu s Polskem. Za hranicemi nás čekalo pětikilometrové stoupání po staré rozbité asfaltce směrem na Karlow. Po vystoupání jsme na první křižovatce odbočili vpravo po hlavní silnici směrem na Kudowa Zdroj. Po krátkém sjezdu se znovu krátce stoupá. Pak přichází sjezd a to jsme museli hlídat odbočku na Bledné skály, abychom nesjeli až do Kudowy. Odbočka vpravo je asi po 3-4 km (po levé straně je parkoviště) a je uzavřena závorou. Kolem jsou různé cedule. Závoru jsme museli objet a opět se stoupalo po staré asfaltce až k místu, kde se cesta stáčí jakoby zpět. Zde jsou rovně dvě lesní cesty. My jsme se vydali tou pravou, která vedla jako by po vrstevnici. Takže nejezdit ani dál po silnici, ani vlevo cestou dolů. Tento úsek cesty je trochu náročnější, protože je na cestě hodně kamenů, ale není to aspoň do kopce. Ale nám se takovéto teréní cesty líbí.

Z lesa nás to vykoplo na další asfaltovou silnici, po které jsme se vydali vlevo dolů do Pstrazne. Sjezd je to celkem rychlý, jen pozor na dvě zatáčky. Na další křižovatce znovu doprava a dolů až na konec Pstražné, kde se vjede do lesa a to už máte přes cestu hraniční závoru, kterou musíte objet a jste v Dolech.

Zde jsme se po cestě pochopitelně občerstvili nějakým pivem a chvíli poseděli. Zpět do Hronova jsme jeli tradičně přes letiště Velkého Poříčí.

Ujeto: 37 km
Čas jízdy: 2h 07min
Průměr: 17,2
Max. rychlost: 65,2 km/hod. (při sjezdu do Pstrazne)
Počasí: krásně, oblačno, těsně po dešti, 26oC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..