Letos poprvé na kole (do Pekla)

Cyklotrasa Hronov – Náchod – Ostrovy – Peklo – a zpět. (33 km)

12.4.2007 – Tak jsme se konečně letos dostali na kolo. První výlet jsme zvolili jednoduchý a nenáročný. Cílem bylo okouknout loni postavené lávky přes Metuji do Pekla. Byl všední den, čtvrtek, a když jsme dorazili z práce vyjeli jsme asi kolem půl páté. Na tento den předpověď hlásila teplo a jasno, což se potvrdilo. Teplota se pohybovala kolem 20 stupňů. Cesta probíhala bez problémů, projeli jsme tradiční cyklostezku z Velkého Poříčí do Náchoda. V Náchodě jsme pokračovali po cyklostezce č. 22 za řekou od Pivovaru Primátor, kde je od loňského listopadu nový asfaltový povrch. Dále přes Staré Město směrem na Ostrovy cesta byla suchá, žádné kaluže ani bláto. Den byl krásný, proto i na Ostrovech bylo spousta lidí, ať už na kole nebo pěšky. Ostrovy jsme jen projeli a pokračovali do Pekla zvědavi, kdy narazíme na nově zbudovanou lávku.


Lávka do Pekla
Lávka do Pekla

Konečně jsme se dočkali. Tesně před kdysi problematickým místem, kde se muselo kolo přenášet vodou nebo po příkré stráni, je postavena krásná dřevná lávka. Opravdu je pěkná a hodí se sem. Od této první lávky směrem do Pekla je asfaltka, takže se jede velice pěkně. Druhá lávka je již přímo v Pekle a vzhledově je úplně stejná.

Zde jsme udělali přestávku na odpočinek a doplnění tekutin desetistupňového piva z Krušovic. Pro děti tu byla loni zbudována skluzavka. Je vidět, že se snaží turistický ruch v tomto nádherném místě udržet. Chválihodné. Už jsme dopíjeli, když se tu objevila černá limuzína a modrá Octávka s nápisem Policie a modrým přnosným majáčkem na střeše. Z aut vystoupilo několik „goril“ no a za nimi první dáma Lívia Klausová. Nu podívejme, prezident cestoval v těchto dnech po Východních čechách a jeho manželka se zde zastavila na kávu. Jeden stydlivý snímeček, aby nám to věřili a už jsem jeli zpátky, aby jsme zavčasu dorazili domů.

Zpáteční cesta probíhala v pohodě, až na to, že již od Bražce jsem nevěděl, jak si na to kolo mám sednout jak mě bolel zadek. No přeci jen jsem dlouho na kole neseděl. Navíc jsem byl na kole ráno v práci, takže celkem na první den to bylo přes 50 km. Ještě teď si nemůžu pořádně sednout.

Ujeto: 30,5 km (ale spíš o 3 km více, protože mě chvíli neměřil computer)
Čas jízdy: 1h 40min
Průměr: 18,3
Max. rychlost: 36,5 km/hod.
Počasí: jarní, polojasno, teplo asi 20°C.

Trasa cesty:

Trasa Peklo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..