Poříčské toulky 2007

Cyklotrasa Velké Poříčí – Náchod – Řešetova Lhota – Červená Hora – Slatinský mlýn – Havlovice – Devět Křížů – Horní Kostelec – Maternice – Velké Poříčí (40 km).

8.5.2007 – Úřad městyse Velké Poříčí se Sborem dobrovolných hasičů pořádali na svátek 8. května již III.ročník turistického/cyklo pochodu s názvem Poříčské toulky. S kolegou jsme tedy vyrazili na sraz, který byl časován mezi 8-10 hod. u hasičské zbrojnice. Počasí nebylo zrovna přívětivé, bylo chladno a zataženo, přesto se na startu objevilo spousta lidí. Navíc jsem nebyl zrovna zdravotně fit, bolelo mě v krku. Proto jsme také zvolili trasu o délce 40 km. Po zaplacení startovního poplatku 25 Kč jsme dostali mapku trasy a tatranku na posilněnou.

Poříčské toulky 2007
Poříčské toulky 2007

Od hasičské zbrojnice jsme vyjeli k Náchodu po cyklostezce. Od celnice v Bělovsi jsme pokračovali cyklostezkou po Kladské ulici až k nádraží, kde jsme odbočili na Plhov (směr Červený Kostelec) a na Plhovském náměstí jsme odbočili doleva na kulatý vršek k Náchodskému zámku. Pořádnej krpál hned v úvodu, kde se jede opravdu na vůli. Před námi jela nějaká náctiletá děvčata a proto jsme si nemohli dovolit slést z kola, to by byla ostuda. Projeli jsme zámeckou alejí směrem ke Kramolně. Na Kramolně jsme odbočili u tenisových kurtů na Lhotky a Řešetovu Lhotu. Jízda po silnici a odbočení doprava směrem na Bakov, Všeliby až do Červené Hory. Zde na hlavní jsme odbočili doprava a hned po několika metrech doleva mezi domy z kopce směr Slatina. Sjíždíme k Úpě. V místech zvaných Slatinský mlýn zabočíme doleva a pod mostem proti proudu řeky jedeme do Havlovic. Zde jsme již opustili asfaltku a jeli po šotolině. Z Havlovic nás opět čekal pořádný výšlap k Vízmburku a Devíti Křížům. Nejprve se jelo po panelové cestě, doleva ke statku po asfaltu a pak už lesní cestou. Přejeli jsme kolmo hlavní cestu a pokračovali směr vlakové nádraží Červený Kostelec. Podjeli jsme trať a zabočili vlevo a přes Lhotu u Červeného Kostelce jsme stoupali do Horního Kostelce. Cest je zde více a záleží na každém, jak se s tím vypořádá. V Horním Kostelci jsme neuhnuli na Zbečník, ale pokračovali až do levotočivé zatáčky, kde jsme doprava zabočili na lesní cestu směr Maternice. Krásným lesem a sjezdem jsme sjeli kolem Skalákovy studánky do Zbečníka. Přes Chlomek jsme dorazili zpět do Hronova a po cestě zadem do cíle opět k hasičské zbrojnici.

V cíli na nás již čekal diplom a opečená klobása s pivem (to jsem si nedal, protože mě bolelo v krku). Nebyl to vůbec špatný „vejšlap“ a příště určitě pojedeme zase. Překvapil mě i velký počet cyklistů/turistů při tom nepříznivém počasí.

Ujeto: 47 km (včetně návratu domů)
Čas jízdy: 2h 40min
Průměr: 17,4
Max. rychlost: 53,6 km/hod.
Počasí: zataženo, chladno, ke konci pár kapek spadlo.

Trasa cesty:

Poříčské toulky 2007 - trasa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..