Poříčské toulky 2008

Stejně jako loni, také letos, jsme se zúčastnili Poříčských toulek. Letos se počasí povedlo, bylo slunečno a relativně teplo. Asi proto byla letos vysoká účast, když se jelo projet 320 lidí a projít 180 turistů. Trasy letos vedly směrem do Jestřebých hor. My jsme se přihlásili na tu nejdelší – 60 km. Startovalo se od hasičské zbrojnice ve Velkém Poříčí průběžně mezi 8-10 hod. My jsme vyrazili asi v devět hodin. Začátek trasy pro všechny délky cyklotrasy 20, 30, 40 a 60 km vedla přes Zbečník do Maternice a stoupáním až na Krkavčinu. Zde se oddělovala trasa 20 km, která pokračovala do Chlívců. My jsme pokračovali dál Panskou cestou na Odolov. Zde bohužel byla tradiční hospoda u Lotranda zavřená, ale zato zde vyhrávala dechovka ke státnímu svátku Dne osvobození. Udělali jsme si společnou fotku u děla. Na Odolově se odpojila trasa 30 km sjezdem do Jívky II. Trasy 40 a 60 km pokračovaly dále po červené kolem věznice přes Žaltman až na Paseky (Brendy). Tady jsme si udělali kratičkou přestávku, především na doplnění tekutin.

Po sjezdu dolů do Radvanic se odpojili ti co jeli 40 km po Černé cestě, ale my „zdatní“ jsme pokračovali po hlavní silnici do Jívky, kde jsme před kostelem odbočili vlevo do dnešního druhého drastického stoupání na Studnici (Dreiborna) a dále pak na Bishofstein – Skály. Po tomto vyčerpávajícím stoupání jsme si zasloužili odpočinek a dali si malou svačinku. Pro dnešek jsme měli to nejhorší za sebou, i když …. Z „Bišíku“ jsme sjeli dolů přes Solovický dvůr do Stárkova a po silnici přes Bystré jsme to valili k poslednímu kontrolnímu bodu, který byl ve Chlívcích v restauraci Fortuna. Zde jsme si nechali dát kontrolní razítko, stejně jako na Bišíku a Jestřbí boudě. Napili jsme se a pokračovali cyklotrasou č. 4304 nad Rokytník. Pokračovat se mělo po silnici přes Rokytník a Dřevíč do cíle, ale my jsme zvolili trasu přes Maternici. Do cíle jsme dorazili kolem druhé hodiny odpoledne.

Za výkon jsme obdrželi párek a diplom. Celé jsme to zalili několika pivy a pokecali s ostatními účastníky. Musím říct, že se to opravdu povedlo a za rok pojedeme určitě znova.

Ještě výpis z cyklocomputeru:
Ujeto: 56 km
Čas jízdy: 3:30
Průměr: 15.8 km/h


popis tras

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..