Poříčské toulky 2009

Poříčské toulky 2009
Poříčské toulky 2009

Trasa: Hronov, Velké Poříčí (hasičárna)= start, Lísky, Kozínek, Machov, Bezděkov, Bělý, Machov nám., pod Machov. končinami, Petera, Žďárky, letiště, Velké Poříčí (hasičárna) = cíl, Hronov.

8.5.2009 – Tradiční, již pátý ročník turistického pochodu a jízdy na kole proběhl osmého května na Den osvobození. V žádném případě jsem nepředpokládal, že se letos po operaci kolena zúčastním. Rehabilitace probíhá dobře a já už na kole jezdím, a tak jsem se rozhodl pro nejkratší trať (tu snad ujedu) a vezmu sebou i syna. Co ujede on,  ujedu přece taky. Nakonec jsme jeli s manželkou a synem a soused se synem. Celý duben nepršelo a tak se dalo předpokládat, že počasí vydrží. Podařilo se. Počasí bylo krásné slunečné, asi 20 – 24 °C a přitáhlo na start ještě více lidí než loni.

Na startu
Na startu

Díky Pepovu pozdnímu vstávání jsme dorazili na start až před desátou. Navíc pořadatelé asi nečekali tak velkou účast a došly jim registrační formuláře, kde se každý upsal, že nastupuje na vlastní nebezpečí. Nakonec jsme v deset vystartovali. Úvodní úsek byl pro všechny délky tras pro kolaře stejný a vedl směr Hronov. Projeli jsme park A. Jiráska a Lískami. Ve Velkém Dřevíči jsme pokračovali po cyklotrase č. 22 přes Střezinu a kolem meandrující Metuje až ke Kozínku. Přejeli jsme hlavní cestu a pokračovali po červené turistické pěšinkou přes dva mostky až na silnici na Machov. Zde jsme museli dávat velký pozor na silniční provoz, protože zde jezdilo plno aut díky uzavřené silnici přes Žabokrky. Pod „Srbečákem“ jsme měli zabočit vlevo po panelech po části trasy Sudet, ale pro kluky by to bylo patrně nesjízdné a tak jsme pokračovali dále po silnici.

Silnice nás zavedla až na Bezděkov, kde jsme odbočili vpravo ke kostelu sv. Prokopa. Udělali jsme zde první přestávku a pokochali se pohledem do sluncem zalitého kraje. Po tradičním společném vyfotografování jsme pokračovali podél zdi do polí, abychom se napojili na zeleně značenou cyklostezku stoupající mezi poli a kupou hnoje. Na konci jsme odbočili na asfaltce doprava a sjeli do Bělého. Zde se trasy rozdělily. My pokračovali (trasa 25 km) vpravo přes kopec směr Machov. Po náročném stoupání kolem křížku a prudkém sjezdu jsme u fabriky zabočili vlevo a dorazili přímo k restauraci u Hubků. Kde byla pomyslná průjezdná kontrola. Kontrolní razítko jsme si natiskli k popisu trasy, a stejně jako mnoho občerstvujících se cyklistů, jsme si dali nějakou limonádu a pivo. Občerstvení bylo na místě, protože před námi bylo nejtěžší stoupání dne.

Machov, restaurace U Hubků
Machov, restaurace U Hubků

Po dlažbě jsme sjeli dolů a po asi 1 km jsme odbočili na Machovské končiny po červené turistické. Marek to až na nejtěžší nejpříkřejší úsek vyšlapal. To jsem byl rád. Oproti oficiální trase, která vedla až na Machovské končiny a do Pstroužné, jsme  odbočili vpravo na Sedmákovice a Žďárky sjezdem lesní cestou. Ve Žďárkách jsme se vrátili zpět na trasu a odbočili vpravo kolem hřbitova a pokračovali přes letiště zpět do cíle k hasičárně.

stoupání­ na Machovské Končiny
stoupání­ na Machovské Končiny

V cíli jsme obdrželi diplom a klobásu. Tento den jsme si nádherně užili stejně jako 194 turistů a 435 cyklistů.

Výpis computeru:
Ujeto: 33 km
Čas jízdy: 2h 30min
Průměr: 13,3 km/h
Nastoupané metry: 552 m

Fotografie Poříčské toulky 2009

Poříčské toulky 2009 – popis ostatních cyklistických tras

Trasa 25 km online – zobrazení trasy online

[ad name=“Ad do článku 468×60″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..