Silvestrovské Peklo 2010

Silvestrovské Peklo
Silvestrovské Peklo

Opět byl Silvestr a to je pro nás již tradiční čas na vyjížďku na kole. Letos počasí tolik nepřálo jako předešlé roky, přesto nebylo šeredně. Teploměr na trase ukazoval -6 až -8 °C, takže trochu mrzlo. Tradičně jsme vyrazili v deset hodin. Jen co jsme vjeli na cyklostezku jsme potkali skupinku stejně postižených cyklistů. Tradiční cesta po cyklostezce do Pekla probíhala tentokráte pomaleji, protože byl místy led na cestě. Na cestě přes Ostrovy do Pekla bylo dost sněhu a nebýt vyjetých kolejí od aut by se na kole vůbec nadalo jet.

S tradiční fotografickou zastávkou (fotky zde) u běloveského stavidla jsme do Pekla dorazili před dvanáctou hodinou. Přihodili jsme něco na sebe a vyndali z batohu termosku s čajem. Ovšem tentokráte jsme mohli jít i do restaurace, bylo otevřeno. Ale tradice je tradice.

Protože byl Silvestr, tak tu byl čilý ruch. Od pěších, běžkařů, cyklistů až po řidiče aut a čtyřkolek.

——————————————————————————————
Ujeto: 33 km
Čas jízdy: 2h 22min
Průměr: 14 km/hod.
Počasí: zataženo, -6ºC.
Mapa trasy: Hronov – Peklo.

Poznámka k oblečení: Protože je to vždy dilema, co si vzít na sebe, proto si to zde poznamenám, abych to do příště nezapomněl. Odtud to nemusíte číst.

Na hlavu: čepice windstopper Scot, helma.

Na tělo: triko dl. rukáv oStyle, dlouhý dres Pivního fondu, bunda Craft.

Na nohy: běžkařské kalhoty Craft, dvoje ponožky a nášlapy Specialized včetně návleků BBB .

Na ruce: zimní rukavice.

Do batohu: Termoska s čajem, goratexové boty s náhradními ponožkami, mikina RVC. Na příště bude lépe si vzít teplejší bundu. A jestli bude zase taková zima, tak nevím co si obuji na nohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..