Za kamarády do Plasnice

Trasa: Hronov, Peklo, Rokole, Tis, Janov, Bystré, Sedloňov, Plasnice, Sedloňov, Olešnice, Lewin, Kudowa, Malá Čermná, Velké Poříčí, Hronov.

Plasnice - Chata pod Úhorem
Plasnice - Chata pod Úhorem

23.8.2008 – Na tento den jsme si naplánovali výlet do Orlických hor, konkrétně do Plasnice, kde měli naši kamarádi z Pivního fondu „výjezdní zasedání“. Bohužel předpověď počasí nebyla nejpříznivější s hrozbou trvalého deště nebo přeháněk, ale přesto jsme vyrazili. Teplota se pohybovala mírně nad 20 stupni. Odjezd byl naplánován na 13. hodinu po obědě, bohužel jsme se opzdili o více něž 30-40 minut.

První kilometry  do Náchoda po cyklostezce jsme ukrajovali nadávajíc na občasný, né moc teplý, vítr. Navíc ve směru, kam jsme měli namířeno, byl obrovský černý mrak, který nevěštil nic dobrého. Celkem v pohodovém tempu jsme projeli Náchodem a přijeli do Pekla. Protože počasí bylo jaké bylo, cyklostezka do Pekla nebyla plná lidí jako obvykle a tak se pěkně jelo. V Pekle jsme zastavili na malou chviličku a občerstvili se limonádou. Pak jsme stoupali nepotkajíc živáčka k Rokolskému mostu, kde mě soused zhatil všechny mé plány o trase a já se nechal přemluvit.

Kolem Mariánského poutního místa (Rokole) jsme projeli po zelené turistické značce, která nás přivedla na silnici vedoucí do obce Tis, Janov a Bystré v Orlických horách. V Bystrém jsme uhnuli vlevo směrem na Sedloňov. Kolega již v těchto chvílích viditelně ztrácel tempo, dalo by se v těchto olympijských dnech použít populární spojení, že mu „došlo“. Ale přece jen jsme do Sedloňova dojeli. V Sedloňově jsme u hospod odbočili vpravo na Horní konec a odtud to bylo již jen asi 2 km na odbočku na Plasnice. Plasnice začíná kousek za odbočkou vpravo a cíl cesty Chata pod Úhorem je hned asi druhá po pravé straně. Úspěšně jsme dorazili do cíle. V tuto chvíli najeto asi 38 km.

Plasnice - Orlické hory
Plasnice - Orlické hory

Měli jsme štěstí, že několik členů Pivního fondu bylo již přítomno, protože většina z nich byla ještě v Sedloňově v hospodě a nemohla se odtud odtrhnout, díky krásné a usměvavé servírce. Nicméně tato hrstka členů nás občerstvila zlatavým mokem a kuřecím stehýnkem. Dlužno ještě říci, že počasí se neuvěřitelným způsobem vylepšilo a mezi běžícími mraky svítilo i sluníčko. No prostě paráda. Panoramata Orlických hor v tomto počasí byla opravdu nádherná a nakonec jsme byli šťastní, že jsme toto odpoledne vyrazili. Poklábosili jsme s touto hrstkou členů, že i oni jsou s výletem spokojeni. Mezitím dorazila skupina z hospody pěšky přes kopec na základnu. Tak jsme se s nimi přivítali, udělal jsem pár fotek a bylo na čase vyrazit zpět do Hronova.

Plasnice - členové PF
Plasnice - členové PF

Jestli si správně pamatuji, zpět jsme odjížděli ve čtvrt na sedm. Cesta zpět již nebyla tak náročná, jen pár kopečků ze Sedloňova do Olešnice. V Olešnici jsme přejeli hraničním přechodem Kutl do Polska a přes Lewin Klodzki jsme sjeli až k viaduktu. Zde obyčejně jezdíme vlevo po hlavní cestě, kde jezdí strašná spousta aut. Protentokrát jsem měl připravenu průzkumnou cestu, kterou jsem vyhledal na mapě. Na křižovatce pod viaduktem jsme jeli rovně po polní cestě, která jde ze začátku strmě do kopce. Problém ještě dělají hluboko vyjeté koleje polní techniky a přerostlá tráva. Železniční trať jsme ještě třikrát podjeli a vyústili jsme na křižovatce na Jerzikowice. Ještě před nimi jsme odbočili vracečkou vlevo a zadem jsme se dostali do Kudowy. Odtud přes přechod v Malé Čermné a Velké Poříčí jsme dorazili těsně před osmou hodinou domů.

Plasnice - členové PF
Plasnice - členové PF

Byl to krásný výlet.

Výpis computeru:
Ujeto: 64,88 km
Čas jízdy: 3h 33min
Průměr: 18,2 km/h

Zobrazit trasu v Cykloatlase online »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..