Návštěva ZOO ve Dvoře Králové

V pátek (30.7.2004) jsme si s rodinou udělali malý výlet do nedaleké ZOO ve Dvoře Králové. Cesta byla vpohodě až na samotný Dvůr, který je rozkopán a je tam samá objížďka.

krajta zelená

Protože jsem se chtěl dozvědět, co mohu v zoo vidět, prozkoumal jsem webové stránky zoo.

Prohlídka začíná u tygra usurijského, dále můžete projít venkovní voliérou s volně letajícími ptáky. Tropický prales s ptáky uvidíte v pavilonu Ptačí svět. Určitě nevynechejte galerii Zdeňka Buriana v budově ředitelství, kde se nacházejí jeho nejznámější obrazy z pravěku. V suterénu této budovy najdete Pavilon nočních zvířat. Zvířata zde mají otočený režim – v noci jim svítí, aby si myslela, že je den a ve dne je jen lehce nasvíceno, aby byla živější. Ale snad kromě Ježků ušatých tam všechna chrápala.

Barevným pavilonem jsou Vodní světy, kde mě zaujaly krásně zbarvené ryby, ale i plazi a hadi. Třeba Krajta zelená viz. výše na obrázku. Dále asi budete pokračovat kolem výběhu slonů, jejich pavilon se v současné době přestavuje. No a kolem výběhů různých antilop, buvolců, žiraf, a já nevím čeho ještě se dostanete k oblíbenému pavilonu opic. Bohužel jsem zde neviděl jiný druh než orangutany. A tím se dostáváme k nástupišti vláčku, který vás zaveze (za drobný peníz) kolem výběhu zeber, žiraf, buvolů, nosorožců a kolem velkého letního výběhu antilop, pakoňů, zeber a čápů, kolem severoafrického výběhu velbloudů a oslů, a kolem výběhu s pelikány, jestřáby, voduškami, atd. až do nejvzdálenější části zoo k Safari.

gepard
gepard

Projížďka po „Africkém safari“ s kopytníky a ptáky v údolí potoka Netřeba trvá asi 20 minut a je v ceně vstupného. Projedete se dvoupatrovým autobusem s odborným kometářem řidiče. Na zpáteční cestě od Safari, pokud nepojedete zase vláčkem, se zastavíte u nově přebudovaného pavilonu lvů, který před několika dny otevřeli.

Ceny v ZOO:

  • Parkovné pro osobní vůz … 50,- na celý den
  • Vstupné dospělí … 100,-
  • Vstupné děti 3-6 let … 25,-
  • Děti do 1 roku zdarma
  • Safari BUS – projížďka po safari … zdarma
  • Galerie Zdeňka Buriana … zdarma
  • Vláček PONY – dospělí … 30,-
  • Vláček PONY – děti do 15 let … 20,-
slon africký

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..