Umělá solná jeskyně

Včera jsme vyrazili s rodinou na takový malý výlet za hranice do Polska. Navštívili jsme Kudowa Zdroj, to jsou takové malé lázně hned za hranicemi a není to od nás vůbec daleko. Cílem našeho výletu byla solná jeskyně Galos.

Solná jeskyně - Kudowa Zdroj

Nutno říct, že se o opravdovou jeskyni nejedná. Je to pouze uměle vytvořená místnost, která skutečně vypadá jako jeskyně s krápníky decentně podsvícená. Na zemi je pak vrstva soli. Zkoušel jsem zde fotit, ale snímky se moc nepovedly. Byla tam dost velká tma, i když se s tím interní blesk celkem popral a světlo se tam krásně od stěn odráželo. Problém byl v kompozici snímku, kde jsem ani v hledáčku ani na LCD neviděl co vlastně fotím. Byla to zvláštní zkušenost. Proč je na obrázku vlevo dole ten tmavý roh vysvětlím v některém dalším článku.

Dovnitř vás pustí asi na 45 minut. Uvnitř se leží na lehátkách, relaxuje se a dýchá vzduch prosycený solí, která má mít lečebné účinky. K tomu vám potichu hraje relaxační hudba. V určitou hodinu (v našem případě v 11 hod.) je vstup povolen pro rodiče s dětmi, které si tam mohou hrát se solí jako by byly na písku. Vstup pro dva dospělé a jedno dítě přišel na 42 Zlotých (300 Kč). Pokud byste někdo chtěl toto centrum mořského mikroklimatu navštívit, nezapomeňte si vzít náhradní ponožky, bez kterých vás tam nepustí, nebo si je budete muset koupit za 2,50 Zl.

Odpoledne jsem pak ještě navštívili Wodny Swiet s tobogánem dlouhým 92 m. Vstupné do bazénu na 1 hodinu pro dospělé 11 Zl a dítě nad 4 roky za 3,50 Zl. Miminka mají vstup zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..