Můj první digiťák

Olympus C-4000zoom

Takže začneme. Čím vlastně fotím? V červnu 2003 jsem si koupil můj první digitální fotoaparát Olympus C-4000. Tehdy stál bratru 14.250,- Rozhodování o koupi bylo obtížné. Nejsem žádný profík, ale mačkat jen spoušť se mě taky nechce. Rád si vše nastavím k obrazu svému.

Limitujícím faktorem byla samozřejmě cena. Zkrátka dražší jsem si nemohl dovolit. Při rozhodování o koupi nového foťáku hrálo roli několik důležitých událostí.

Tak za prvé, kolega v práci si koupil dva měsíce před tím také nový digiťák a o ničem jiném nemluvil. V podstatě se dá říct, že mě do toho naočkoval.

Za druhé. Rodinný kompakt tak nějak dosluhoval. Né že by snad přestal fotit, to né, ale byl ulomený uzávěr baterek a musel se zavírat takovým zvláštním „porychtungem“.

No a snad nejvážnějším důvodem k nákupu digitálu byly nemilé příhody s vyvoláním fotek z dovolených. Sposta lidí mě ani nevěří, že během tří let, kdy jsme byli dvakrát na dovolené, tak nemáme ani z jedné ani fotku. První dovolená stála více jak deset tisíc. Poznávací zájezd projel mimo jiné Francii, Andoru, Španělsko, Portugalsko, přes Gibraltar do Afriky, Monako. Po příjezdu jsem já blb nechal vyvolat všechny tři filmy najednou a tešil se na krásné fotky. No a z více jak sta fotek nám neudělali ani jednu, protože se filmy údajně zasekly v mašině na vyvolání a všechny se osvítily. 🙁 Již nikdy více nedávat vyvolat všechny filmy najednou!!!

Druhá dovolená byla jen pobytová na Slovensko do Veľkého Mederu. Vyfotil jsem jen jeden film s 24 snímky. K mému překvapení se mě vrátily negativy jen od osmi a půl snímku. Ano zase jim to asi zůstalo v nějakým automatu a poslední snímek byl viditelně přetrhnutý. A co více, nikde žádná omluva, jako že se jim to tam posr… Po několika reklamacích jsem z nich alespoň vymámil nový film, ale omluvy jsem se nedočkal.

No a tak jsem na další dovolenou raději koupil digitální foťák, abych nemusel spoléhat na nějaký paka, který neuměj ani vyvolat film.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..